Hírek
2016. Január 02. 08:22, szombat |
Helyi
Forrás: Szentendrei Önkormányzat
Új óvodával gazdagodott Szentendre
Megvalósult SZENTENDRE VÁROS ÖNKORMÁNYZAT KMOP-4.6.1.11-2012-0017 azonosítószámú, „Egres úti óvoda építése” című projektje, melynek keretében egy új négy csoportszobás óvoda épült meg a városban.
Az „Egres úti óvoda építése” – KMOP-4.6.1.11-2012-0017 – sikeres pályázat keretein belül egy, a város életében jelentős beruházás valósult meg. A pályázat célja az óvodáskorú gyermekek elhelyezésnek megoldása volt.
A kivitelezés 2014 nyarán kezdődött meg, azonban a vállalkozóval kötött szerződést sajnos fel kellett mondani és új kivitelezőt kellett választani. Az új nyertes kivitelezővel 2015. július 20-án került aláírásra a szerződés, melyet követően gyors tempóban indult meg újra a kivitelezés. Ennek köszönhetően 2015. november 23-án sikeresen sor kerülhetet a műszaki átadás-átvételre, mely után azonnal megindult a használatbavételi engedélyezési eljárás és az óvoda megfelelő eszközökkel, bútorokkal és játékokkal való felszerelése.
A beruházáshoz az önkormányzat a tervezettnél nagyobb önerőt volt kénytelen előteremteni és biztosítani a projekthez, azonban a megépült, színvonalas óvoda hozzájárul mind Pismány városrész, mind a város értékéhez.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
