Hírek
2021. Október 01. 14:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Újabb férfiakat gyanúsítanak a Magyarok Felelős Nemzeti Kormánya ügyében

A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen - az úgynevezett Magyarok Felelős Nemzeti Kormánya ügyében - eddig négy ember gyanúsítotti kihallgatása történt meg élet és állam elleni bűncselekmények miatt
- közölte a Központi Nyomozó Főügyészség pénteken az MTI-vel.
Mint ismert, a gyanúsítottak az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatására irányuló szervezetet hoztak létre, és céljaik elérése érdekében tagságukat a gyűlésükön és az interneten keresztül - meg nem határozható számú további személyt megszólítva - közéleti szereplők megölésére hívták fel - emlékeztetett az ügyészség.
A nyomozó ügyészség indítványozta a csoport két vezetőjének letartóztatását, amit a bíróság egy hónapra el is rendelt.
Az ügyészség szerint a csoport szervezettségére utal, hogy - leképezve a demokratikus állami berendezkedést - egyik vezetőjüket bírói hatalommal ruházták fel, míg a másik gyanúsított feladata a végrehajtó hatalom megszervezése volt és egy új "alkotmányt" is megfogalmaztak.
A rendelkezésre álló adatok szerint a csoport vezetői által hirdetett emberölések végrehajtására többen is jelentkeztek, a tagtoborzás sikeres volt, a gyanúsítottak szándékainak komolyságát jelzi, hogy fegyverek beszerzéséről is egyeztettek.
Az egyik újabb gyanúsítottról azt írták, hogy a férfi kapcsolatba lépett a csoport vezetőivel azzal, hogy legalább öt - hasonlóan radikális nézeteket valló - társával szeretne csatlakozni, és együtt "szeretnének valami értelmeset tenni". A gyanúsított kifejtette azt a nézetét is "tiltakozni kell és el kell menni a fejüket levágni, meg kell haljanak, nincs más!".
Az ügyészség az új gyanúsított őrizetét is elrendelte, a személyi szabadságot érintő kényszerintézkedés elrendelésének indítványozásáról pénteken dönt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.