Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2012. Május 26. 14:07, szombat | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Változások a közlekedési menetrendben

Változások a közlekedési menetrendben

A pünkösdi hosszú hétvégén megváltozik a vonatok és a helyközi buszjáratok, továbbá a fővárosi tömegközlekedési eszközök menetrendje.

A Mávinform tájékoztatása szerint a vonatok május 27-én, vasárnap ünnepnapi, május 28-án vasárnapi menetrend szerint közlekednek. Május 29-től, keddtől már a megszokott menetrend lesz érvényben.

A Volánbusz Zrt. közlése szerint a helyi és helyközi autóbuszjáratok május 26-án szabadnap, május 27-én munkaszüneti nap, május 28-án a hét első munkanapját megelőző munkaszüneti nap, május 29-én pedig a hét első munkanapja szerint közlekednek.

A busztársaság felhívja az utazók figyelmét arra, hogy más Volán-társaságok közlekedési rendje ettől eltérhet, ezért arra kérik az utasokat, hogy az utazás előtt a területileg illetékes társaságnál informálódjanak.

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tájékoztatása szerint a fővárosi tömegközlekedési járatok május 26-án, szombaton a szokásos hétvégi menetrend szerint közlekednek. Május 27-én és 28-án, pünkösdvasárnap és pünkösdhétfőn a tömegközlekedési eszközök az ünnepi (illetve ha a járat menetrendjében nincs ilyen, akkor a vasárnapi vagy a hétvégi) menetrend szerint járnak Budapesten.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.

2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld

Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány

A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.