Hírek
2016. Augusztus 18. 14:15, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Változékony idő lesz az ünnepi hétvégén
Augusztus 20-án inkább napsütéses, száraz időre lehet számítani, 30 Celsius-fok körüli maximumokkal. Ezzel együtt viszont a hétvégén is folytatódik a változékony időjárás:
a napsütés mellett záporok, zivatarok is előfordulhatnak, és vasárnap néhol napközben is csak 20 fok körül lesz a hőmérséklet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.
Pénteken a Dunántúlon eleinte sok lesz a felhő, és záporok, zivatarok várhatók lokálisan jelentős mennyiségű csapadékkal, majd délután fokozatosan csökken a felhőzet. A keleti országrészben csak néhol lehet csapadék. A légmozgás mérsékelt marad, csupán a zivatarok környezetében lehet átmeneti szélerősödés. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 12 és 17 fok között alakul, de a felhősebb nyugati tájakon néhol ennél kissé melegebb, míg a derült, szélcsendes keleti vidékeken néhol hűvösebb lesz a hajnal. Napközben 24-30 fokig melegszik a levegő, az alacsonyabb értékek a Dunántúlon, a magasabbak a Tiszántúlon lesznek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat péntekre a felhőszakadás veszélye miatt nyolc megyére adott ki elsőfokú figyelmeztetést. E szerint Baranya, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyében az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 milliméternél is több csapadék hullhat.
Szombaton, augusztus 20-án többórás napsütés várható. Az Alföldön és az Északi-középhegység térségében viszont délután, estefelé helyi zápor, zivatar lehet. Csak zivatar környezetében erősödhet meg a szél. A leghidegebb órákban 12-18 fok lehet. A nappali maximumok várhatóan 27 és 31 fok között alakulnak.
Vasárnap eleinte keleten lehet több napsütés. Aztán viszont egyre több helyen alakul ki zápor, zivatar, estefelé a Tiszántúlon is. A Dunántúlon már helyenként megerősödik, zivatarok környezetében viharossá is fokozódhat a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű. Napközben 22-32 fokig melegszik a levegő, nyugaton lesz hűvösebb, a Tiszántúlon melegebb - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld
Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály
2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld
Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás
Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon
2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld
Folytatódik a változékony időjárás a héten is
2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld
Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök
A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.
