Hírek
2019. November 06. 12:11, szerda |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vigyázni kell az utánvétellel vagy külföldről vásárolt gyógyszerekkel
Kérdéses lehet az utánvétellel vagy külföldi országokból vásárolt gyógyszerek minősége, ezért a vásárlóknak kerülniük kellene az orvosságok ilyen módon történő beszerzését
- hívta fel a figyelmet a Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) főigazgatója szerdán az M1-en.
Szentiványi Mátyás hozzátette: ha egy vásárló olyan oldalon költ, amelyen nem látja az OGYÉI ellenőrzött gyógyszertárakra vonatkozó logóját, akkor a hatóságok nem tudják szavatolni a weboldalon árult gyógyszerek minőségét.
A logóra kattintva a felhasználó eljuthat az OGYÉI által minősítetten jó gyógyszertárak és weboldalak listájára - jegyezte meg.
Sok esetben már a gyógyszer dobozáról meg lehet állapítani annak hamis voltát, az eredetiség ellenőrzése érdekében ugyanis február óta a vényköteles gyógyszereknél az orvosság neve, logója és a gyártás helye mellet egy QR-kódhoz hasonló jelzés is rákerül a dobozokra - mondta Szentiványi Mátyás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 13:00, kedd | Életmód
Idén kisebb árvaszúnyograjzás várható a Balatonnál
Idén a tavalyinál jelentősen kisebb árvaszúnyograjzás várható a Balatonnál - közölte a Balatoni Limnológiai Kutatóintézet a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Április 28. 11:00, kedd | Életmód
Még tart a pollenszezon késő tavaszi legerősebb terhelésű időszaka
Még tart a pollenszezon késő tavaszi legerősebb terhelésű időszaka, egyszerre közel húszféle allergén virágpora van jelen a levegőben
2026. Április 28. 07:40, kedd | Életmód
HM: indul a jelentkezés a honvédelmi táborokba
Kezdődik a jelentkezés a honvédelmi táborokba, a Magyar Honvédség idén tizedik alkalommal indítja el a fiataloknak szóló nyári turnusokat
