Városlista
2026. július 24, péntek - Kinga, Kincső

Hírek

2022. Június 29. 14:30, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Víz nélkül, tűző napon, egy dobozban tartotta cicáját

Víz nélkül, tűző napon, egy dobozban tartotta cicáját

A 46 éves gyanúsított nő víz nélkül tartotta macskáját egy hordozóban a tűző napon.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság VII. Kerületi Rendőrkapitányságának járőrei egy bejelentés kapcsán mentek a Bethlen Gábor utcába június 24-én, ahol egy kéregető nőt találtak, akinél egy macska volt egy hordozó dobozban. Az állat láthatóan rossz, legyengült állapotban volt. A hordozóban nem volt még víz sem, amiből a nagy melegben ihatott volna. A járőrök igazoltatták és a kerületi kapitányságra előállították a 46 éves M. Victoria román állampolgárt – közölte a rendőrség.

A nyomozók a macskát lefoglalták és átadták az Állatvédő Liga munkatársainak, az elsődleges állatorvosi vélemény szerint az állat nem megfelelően táplált, és a tűző napon, az aszfalton való tartás a kiszáradásához, és akár elpusztulásához vezethetett volna.

M. Victoriát a nyomozók állatkínzás vétsége miatt hallgatták ki. A 46 éves nő az eljárás további szakaszában szabadlábon védekezhet.

Címkék: állatkínzás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében