Városlista
2025. december 30, kedd - Dávid

Hírek

2016. Szeptember 15. 11:24, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Vonattal ütközött egy magyar autóvezető Ausztriában

Vonattal ütközött egy magyar autóvezető Ausztriában

Vonattal ütközött egy magyar autóvezető az ausztriai Karintia tartományban csütörtök kora reggel, a sofőrt sérülései miatt a wolfsbergi kórházába szállították.

A baleset a karintiai Wolfsberg járás St. Paul im Lavanttal településén történt. Az 55 éves autóvezető a vasúti átkelőnél figyelmen kívül hagyott egy stop táblát, és összeütközött egy Wolfsbergből Klagenfurt irányába haladó személyvonattal. A karambol reggel 5 óra után nem sokkal történt.

A vonatvezető figyelmeztető jelzést adott le, és vészfékezésbe kezdett, de már nem tudta megállítani a szerelvényt. Az L145-ös út érintett szakasza reggel mintegy két órán át nem volt járható, a szomszédos települések önkéntes tűzoltói dolgoztak a baleset helyszínén. A vonaton utazók közül senki nem sérült meg.

Júniusban már történt egy hasonló baleset ugyanennél a vasútátjárónál. Akkor egy 46 éves apa a 15 éves fiával utazott, a férfi nem vette észre a vonatot, ezért szenvedtek balesetet, autójuk totálkárosra tört.

Címkék: ausztria, baleset, sin, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében

2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld

Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről

Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről

2025. December 28. 07:48, vasárnap | Külföld

Londoni elemzők: a következő másfél évtizedben az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága

Londoni pénzügyi elemzők szerint a következő másfél évtizedben várhatóan az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága.

2025. December 27. 10:18, szombat | Külföld

Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában

A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában