Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2018. Július 07. 16:39, szombat | Belföld
Forrás: police.hu

Zaklatott egy nőt, majd egy fejszével szétverte a házát

Zaklatott egy nőt, majd egy fejszével szétverte a házát

Garázdaság, rongálás, valamint zaklatás miatt kell felelnie a pécsi férfinek.

Felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntett, rongálás vétség, valamint zaklatás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomozott a Pécsi Rendőrkapitányság egy 44 éves helyi férfi ellen. A megalapozott gyanú szerint a férfi március 30-án 1 óra körül egy fejszével szétverte egy pécsi ingatlan kaputelefonját, bejárati ajtaját, valamint egyik redőnyét és ablakát. A férfi közben szidalmazta a lakásban tartózkodó nőt. A sértett a rendőröknek elmondta, hogy a gyanúsított hónapok óta zaklatja a lakásánál annak ellenére, hogy a Pécsi Járásbíróság vele szemben távoltartást rendelt el. A rendőrök a férfit a helyszínen elfogták, majd előállították, és kihallgatták gyanúsítottként. A bűncselekmények elkövetését elismerte.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a Pécsi Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az iratokat átadta az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.