Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2016. Június 15. 08:00, szerda | Helyi
Forrás: Szentendre Önkormányzata

Zöldfelület-rendezés Szentendrén

Zöldfelület-rendezés Szentendrén

Megkezdődtek a HÉV-állomás környékének zöldfelület-rendezési munkálatai.

A területen több korábban kivágott fa tuskója is a talajban maradt, ezek eltávolítása esztétikai és egyéb okok miatt is fontos. A tervek szerint a területen két elöregedett, rossz állapotú fenyőt vágnak ki, melyek veszélyt jelenthetnek a közeli épületekre. Eltávolítják a rossz állapotú cserjéket is, majd egy talajcserét követően új növényeket telepítenek.

Helyreállítják a magasított, kör alakú ágyás kőszegélyét. Az íves, magasított zöldfelület kezelésnél egy letisztul, újragyepesített felületet hoznak létre, ahol a terület közepére néhány fát, valamint cserjéket telepítenek. A kőszegélyen fa ülőfelület kialakításával biztosítanak helyet a HÉV-re várakozók számára.

Rendbe teszik a területen található hulladékgyűjtőket is. A remények szerint a rendezett, megszépült környezet az arra járókat is kulturált, a környezetet óvó magatartásra készteti.

Fotó: szentendre.hu

Ha érdekelnek a hasonló tartalmú cikkek, lájkold a Facebook oldalunkat: Infováros Szentendre ... és ne felejtsd el a cikket megosztani az ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák azt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.