Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2014. Július 17. 08:02, csütörtök | Helyi
Forrás: lvp/PMRFK

Zsarolót fogtak Budakalászon – terrorelhárítók segítettek - VIDEÓ

Zsarolót fogtak Budakalászon – terrorelhárítók segítettek - VIDEÓ

Zsarolás gyanúja miatt folytat eljárást V. Tamás 44 éves budapesti lakos ellen a Szentendrei Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya. A gyanúsítottat szerdán a terrorelhárítás munkatársai segítettek elkapni.

A rendelkezésre álló adatok szerint a 44 éves férfi 2012-ben adott kölcsön pénzt a sértettnek, aki többször kért fizetési haladékot, illetve a késedelmi kamat megfizetését is vállalta.

A gyanúsított 2014 áprilisában jelezte az adósnak, hogy amennyiben nem fizeti ki a fennálló tartozását, a követelést eladja egy közös ismerősüknek, aki néhány nap múlva telefonon közölte a sértettel, hogy már neki tartozik a kamattal növelt pénzösszeggel, melyre havi 10 százalék kamatot kell fizetnie addig, amíg a teljes tartozását nem rendezi. A férfi a követelés nyomítékosításaként megfenyegette a sértettet, aki ezt követően a rendőrséghez fordult és feljelentést tett.

Az adósnak a havi részleteket V. Tamás részére kellett volna átadnia. Az első részlet átadására július 15-én került sor egy budakalászi áruház parkolójában.

Mivel az eljárás során információ merült fel arra vonatkozóan, hogy a sértettet fenyegető személy fegyverrel rendelkezik, így az elfogásukhoz a Szentendrei Rendőrkapitányság munkatársai a Terrorelhárítási Központ megfelelő felszereléssel és képzettséggel rendelkező munkatársainak segítségét vették igénybe.

V. Tamást a pénz átvételét követően fogták el a rendőrök, majd a Szentendrei Rendőrkapitányságra előállították, ahol őrizetbe vétele mellett gyanúsítottként hallgatták ki. A férfi által használt motorkerékpár csomagtartójában a nyomozók a sértettől átvett pénzt megtalálták és lefoglalták.

A nyomozóhatóság kezdeményezi a férfi előzetes letartóztatásának elrendelést.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 13. 18:09, péntek | PR

Díszlövéssel indult útjára a labda a Szigetvári Gyógyfürdőben

amit nem más mint Salamon Ferenc a Szigetvári Zrínyi vár Várkapitánya indított

2025. Június 13. 09:58, péntek | PR

Pár ezer forinttal elkerülhető az anyagi csőd

kötelező kellék az utasbiztosítás