Hírek

2014. November 17. 07:49, hétfő | Helyi
Forrás: Szentendrei Kosárlabda Se

Elképesztő győzelem: óriási hátrányból fordítottak kosarasaink

Több mint 20 pontos hátrányt követően fordított a Szentendrei Kosárlabda SE felnőtt csapata a hétvégén a TFSE együttese ellen. A fiúk az első negyed után felrázták magukat és végül nyolc ponttal győztek.

Szentendre KSE-TFSE (Erdődi Péter összefoglalója)
Ezen a hétvégén a TFSE felnőtt csapata volt az ellenfelünk. Rossz előjelnek tűnt, hogy néhány tapasztalt alapjátékosunk nem tudott részt venni a mérkőzésen, így több juniorkorú kosaras is meghívást kapott a keretbe, és többek közülük játéklehetőséget is kaptak. Már a bemelegítés közben látszott ellenfelünk magassági fölénye, melyet a mérkőzés során több ízben ki is használtak a vendégek.

Az első negyedben mutatott védekezésbeli hibák és a gyenge dobóteljesítményünknek eredményeképpen a második negyedet tetemes hátrányban kezdtük. 1. negyed eredménye: 6-27

A nyitó negyed hibáiból okulva, a második negyedben védekezést váltottunk, megzavarván ezzel ellenfelünket, és így elkezdtük ledolgozni hátrányunkat. Félidei eredmény: 20-31

A harmadik negyedben szívós csapatvédekezésünknek, az egyre javuló egyéni dobóteljesítményeknek, és a jó időben végrehajtott cseréknek köszönhetően átvettük a vezetést. 3. negyed eredménye: 43-41.

A negyedik negyed legfontosabb feladata az előny megtartása, illetve növelése volt, a feladatot pedig sikerült megoldania a fiúknak.
Végeredmény: 65-57

Összességében gratuláció illeti a csapatot, amiért ekkora ponthátrányból ilyen higgadt játékkal meg tudta nyerni a mérkőzést. Hatalmas köszönet illeti a szurkolótábort is, akik hatodik emberként végig a játékosokkal voltak a pályán.