Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2014. Január 17. 08:00, péntek | Helyi
Forrás: MTI/ fotó: fb.com/Dietz Ferenc

A fiatalok vállalkozásindítását segítő projektkonferencia Szentendrén

A fiatalok vállalkozásindítását segítő projektkonferencia Szentendrén

A 35 év alatti fiatalok vállalkozóvá válásának, illetve vállalkozásfejlesztéseinek támogatást célzó SMART európai uniós projektről tartottak diákok és fiatalok részvételével konferenciát csütörtökön Szentendrén.

A projektben az infokommunikációs technológia, a zöldgazdaság és a kreatív ipar került elsősorban a középpontba. Szalai Piroska, a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány kuratóriumi elnöke, a Nemzetgazdasági Minisztérium a nők munkaerő-piaci helyzetének javításáért felelős miniszteri biztosa a konferencián elmondta: a magyar gazdaság szempontjából a vállalkozások szerepe nemcsak a GDP-hez való hozzájárulás szempontjából fontos, hanem azért is mert a foglalkoztatás területén is jelentős a szerepük.

Az önfoglalkoztatók 40 százalékénak van alkalmazottja, ami az unióban kiemelkedő arány. A válság hatására vállalkozások száma folyamatosan csökken, aminek oka, hogy a fiatalok vállalkozói aktivitása fogy, ezért is lényeges, hogy már középiskolás korban felkeltsük az érdeklődésüket – mondta.

A programban Magyarország saját innovációjaként hozta létre az e-Smart lehetőséget, megvalósította a mobil okospontokat, amelyek például egyetemekre, rendezvényekre tudnak kitelepülni, így SMART Pont-hálózat épülhet ki.

Harrach Péter, a váci térség országgyűlési képviselője a konferenciát megnyitó beszédében hangsúlyozta: a fiatalok vállalkozásindításának támogatásakor különösen fontos a pályakezdők munkához juttatásának szempontja, az hogy a Dunakanyar régiója megtalálja helyét a gazdaságban.

Hadházy Sándor, a szentendrei térség országgyűlési képviselője arra hívta fel a figyelmet, hogy Magyarországon mintegy 800 ezer kis- és középvállalkozás van, amelyeket az oktatás és a képzés területén is segíteni kell, és ezt szolgálta a szakképzés átalakítása is. Emlékeztetett a kormánynak arra a szándékára, hogy az unió új költségvetési ciklusában a források 60 százaléka vállalkozásfejlesztéshez legyen felhasználható.

Dietz Ferenc (Fidesz), a Dunakanyar SMART Pontnak 2013 decembere óta otthont adó Szentendre polgármestere köszöntőjében arra emlékeztetett: a város célja, hogy helyi, térségi és régiós szinten segítse a fiatalok munkavállalását, vállalkozásindítását és hozzájáruljon a kreativitásfejlesztéshez.

Kapcsolód cikk:
Okos pont a fiatalok vállalkozásindításért és fejlesztésért már Szentendrén is

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.