Hírek
2013. Június 09. 10:23, vasárnap |
Helyi
Forrás: MTI / MTI Fotó: Weisenburger István
Ideiglenes szállást nyitott Szentendrén a Református Szeretetszolgálat
Ideiglenes szállást nyitott Szentendrén a Református Szeretetszolgálat - közölte a szervezet szombat este az MTI-vel.
Közleményük szerint a katasztrófavédelem kérésére egy 25 ember befogadására alkalmas átmeneti szállást nyitottak. Itt elhelyezték a Szentendrén dolgozó, de más településekről érkező polgárőröket, akik a szállás mellett ellátást is kapnak a reformátusoktól.
Dietz Ferenc (Fidesz), Szentendre polgármestere korábban elmondta: szombaton 10 órakor a Duna elérte a 2006-os szintet a városnál 760 centiméterrel, egy órakor pedig 765 centimétert mértek. A vízszint növekedése lassult, a korábbi óránkénti 3 és 2 centiméterrel ellentétben az utóbbi egy órában csak 1 centiméter emelkedett. Kiemelte: a mobil árvízvédelmi fal tökéletesen működik. A polgármester beszámolója szerint Szentendre készültsége 95 százalékos, "mert mindig történhetnek váratlan események".
Szombaton a honvédség megerősítéseket végzett több helyen, a kaszinó mögött is megemelték az árvízvédelmi szintet mintegy 30 centiméterrel. A Bükkös-pataki zsilipnél pedig civil segítséggel a gátnál az ellennyomót emelték meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 13. 07:10, szombat | Bulvár
Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél
Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai fiatal nőnél, további három lepragyanús társa pedig még megfigyelés alatt áll - közölte pénteken a Maszol.ro kolozsvári hírportál.
2025. December 13. 07:10, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Az Európai Unió tartósan befagyasztja az orosz állami vagyont
Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács úgy döntött, hogy meghatározatlan időre megtiltja az EU területén befagyasztott, az Orosz Központi Bankhoz tartozó eszközök Oroszországba történő visszautalását
2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld
NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani
Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.
