Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2013. Szeptember 25. 08:00, szerda | Helyi
Forrás: Lenger Varga Péter

Tollasodnak és gyorsan nőnek a ritka dömösi fiókák – VIDEÓ

Tollasodnak és gyorsan nőnek a ritka dömösi fiókák – VIDEÓ

Tollasodnak és rendkívül gyorsan nőnek a majd két hete Dömösön kikelt ritka Villásfarkú szalakóta fiókák. A kicsinyek az MTVA Híradójában is szerepelnek majd.

Szenzáció Dömösön címmel írtuk a közelmúltban, hogy Magyarországon elsőként sikerült szaporítani az Afrikában élő, gyönyörű Villásfarkú szalakótát. Mindezt pedig egy dömösi szakember, Márton András érte el. Az azóta eltelt majd két hét alatt óriásit nőttek a kis fiókák, ráadásul már tollasodnak is. A ritka kicsinyeket meggyűrűzte a tenyészőt, aki elmondta, hogy a falánk fiókák rendkívül gyorsan nőnek, már tudnak állni és nyitva a szemük.

A dömösi ritkaságról az MTVA Híradója is forgat egy összeállítás, mely várhatóan a vasárnap esti adásban lesz látható.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.